| Anca124b a întrebat:

Buna fetelor! Am incercat si eu apa cu orez pe par și cand mi s-a uscat parul avea textura a paielaughing cu ce am gresit? Am fiert nici o cescuta de orez, l-am pus într-un pulverizator și l-am aplicat de la rădăcini în jos.Asa vi s-a intamplat si vouă?

12 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

De ce ai pulveriza apă de orez pe păr?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Te poti spăla pe cap cu sampon si i ti va revenii parul cum era el natural.

| Drimmero a răspuns:

In curand unii o sa ajungeti sa va dati cu ciorba de perisoare, zacusca sau mustar prin par doar pentru ca niste idioti au zis ca dau nu stiu ce efecte. Nu mai urmariti toate mizeriile pentru ca nu tot ce zboara e si comestibil.

| Catrice a răspuns:

laughing
Și apa de trandafiri o obții fierbând trandafirii eventual cu zahar, nu?

| Vântulalb a răspuns:

Cine te-a pacalit?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-ai uitat la prea multe tiktok-uri laughing

| Anuket a răspuns:

Mai bine orez nefiert sau foarte puțin oțet.

| Dintrebare a răspuns:

Nu stiu care e treaba cu apa de orez, dar bine ca ai incercat, macar acum stii ca nu merge pentru parul tau. Asa e cu toate remediile sau tratamentele astea naturiste, la unii functioneaza, la altii nu. Dar daca zici ca ai parul aspru ai putea incerca mai degraba o masca ce contine miere (cauta pe google o reteta). Mierea e buna si pentru buze uscate si pentru hidratare in general.

| Alesia1234 a răspuns:

Buna! La mine apa de orez a functionat, dar eu nu am fiert orezul inainte.Doar l-am spalat in apa rece si dupa am schimbat apa in care am pus orezul si am lasat cam o ora la frigider.

| Anca124b explică:

Cu ce drept ma faci? Am auzit ca apa cu orez este bună pentru par.

| Ofiintă a răspuns (pentru Anca124b):

În ce sens să fie mai bună?
Dacă iti doresti hidratare, iti recomand un balsam de tip spray care te va ajuta si la descurcarea părului.
https://makeup.ro/......ct/298155/