| AAlinaaa a întrebat:

Daca faci sala te mai inalti? Un prieten de-al meu mi-a spus ca nu.Este adevarat?laughingSi daca sunt putin plinuta si fac sala, mai intai o sa slabesc si dupa o sa fac muschi nu-i asa? Adica nu o sa am si muschi si grasime nu?:-l.Mentionez ca fac si fitness si aerobic :d si alerg si dimineata in parc.

5 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Daca faci sala, se intareste musculatura si se ard grasimi.fitness-ul si aerobic-ul sunt cele mai bune solutii pentru a slabi sanatos, sa nu se lase pielea pe tine sau sa-ti dai organismul peste cap cu fel si fel de diete pentru slabit, insa nu te inalta.pt a te inalta trebuie sa faci basket sau inot.bafta!

| totElodia a răspuns:

Facand sala, lucrand cu greutati, facand flotari, genoflexiuni devii din ce in ce mai scund. E vorba de fizica - te micsorezi atunci cand corpul tau se afla sub presiune si efort. NORMAL ca o sa incepi sa slabesti putin inainte sa faci muschi, insa nu recomand sala pentru slabit... Nu o sa slabesti in intregime niciodata doar cu sala ci, cum ai spus tu, o sa ai musculatura foarte dezvoltata dar si putina grasime.
Iti recomand consumul apei in exces, deoarece odata cu eliminarea toxinelor, slabesti ca prin minune. Daca ai nevoie de vreun sfat te rog contacteaza-ma pe privat. Eu, de exemplu am slabit acum 2 luni 13 kg pe parcusul a 2 luni.

| RobertVali111 a răspuns:

Iti scade ritmul de crestere doar daca faci genoflexiuni cu greutati pe umeri, sau alte exercitii de genu asta.

| UrBaN99 a răspuns:

Din potriva nu te inalti daca esti inca copil sub 14 ani s-ar putea sa ramai cu inaltimea care o ai ridicand greutati deaspura capului

| Vali96 a răspuns:

Daca nu actionezi asupra corpului cu alte greutati in afara de greutatea corpului tau nu o sa ti se opreasca procesul de crestere, in rest poti sa faci orice exercitii. Fa si niste inot sau volei ca sa te inalti sau handball.