| Nahan a întrebat:

Daca nu prea am mestecate ci am băut așa cum apa și înghițit niste brânză moale telemea, se va absorbi? Aveam nevoie urgent de 30 Grame proteine

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pai numai "manca" branza ca si cui ai lua pastile, adica data pe gat cu apa, nu e vorba de absorbtie aici (ca ea se realizeaza) ci legat de faptul ca dai de lucru stomacului inutil, inghitind fara sa mesteci iti cauzezi in viitor (daca vei face din asta o obisnuinta) afectiuni interne de genul ulcer, gastrita, balonare, BRGE etc

| darrio2007 a răspuns:

N-ai facut nici o branza. Proteinele le iei din carne.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu ti-a ajutata la nimic, fiindca aveai nevoie de o bucata de carne, care-i proteina organica, nu o bucatica de branza

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti ok stai linistit

| SkandallKamataru a răspuns:

Ba numai retardati prin comentarii, cum dracu sa iti cauzezi ulcer de la o bucata de branza, cand acidul din stomac topeste si oase?

Auzi si la aia cica proteina din branza nu ti-a ajutat nimic ca iti trebuia din carne ca aia e organica, va sa zica ca proteina din branza nu e proteina organica... Iar foloseste reetardata aia de Violetta cuvinte pe care nu le intelege, habar nu are ce inseamna organic... ba frate e o gluma site-ul asta ma jur. daca vreti sa gasiti raspunsuri intrati pe orice alt site, din moment ce userilor ca Violetta le e permis sa acceseze categoria sport (CU CARE NU ARE NICI CEA MAI MICA TREABA) nu o sa faceti nimic, o sa plecati mai pr0sti decat ati venit.

Sfat dupa sfat dupa sfat dupa sfat doar ERONAT si fi pe INVERSUL aceea ce spun NUTRITIONISTII SPORTIVI si META ANALIZELE de pe care invata doctorii, DE CE ESTE PERMIS ASA CEVA?
CRISTINA, IA MASURI, DOMNILOR MODERATORI...!

| norisorulpufos a răspuns:

N-ai făcut mare brânză.
Fasolea are mai multe proteine.

| Cosmin86 a răspuns (pentru norisorulpufos):

Nu are. Si ce are mai e si incomplet (nu au toti aminoacizii pe care le au proteinele din branza, carne sau oua).