| anonim_4396 a întrebat:

Daca o persoana nu are rezistenta fizica(adica nu poate sa treaca proba de rezistenta la 1000 m in 3 45) (apar dureri la alergat; "se pune splina") o poate dobandi alergand zi de zi, din ce in ce mai mult?

2 răspunsuri:
| treipuncte a răspuns:

Da alearga in fiecare zi si o sa alergi happy

| lavy_2005 a răspuns:

Depinde...daca ai probleme de sanatate chiar daca alergi in fiecare zi nu o sa poti sa rezisti, dar incearca sa alergi pe un stadion sau in parc sau du-te la concursuri de cros...nici eu nu am rezistenta fizica dar am alergat pe un stadion toata vara si am fost la concursuri de cros si am reusit sa rezist la alergare