| lonelyysoul97 a întrebat:

Daca port ochelari pot sa intru in armata?

Răspuns Câştigător
| MrAngelus a răspuns:

Amiralul Marin a stabilit si reguli clare pentru cei care doresc sa poarte un lantisor sau un inel. Militarilor romani le-a fost interzis purtarea lantisoarelor, colierelor, bratarilor, ghiulurilor sau a altor obiecte de podoaba la vedere. De asemenea, machiajul strident, tatuajele si portul piercing-urilor de orice fel a fost interzis cu desavarsire. In schimb, femeilor militar le este permis portul inelelor pe maini si a cerceilor de marimi moderate.

Sursa: http://stiri.rol.ro/care-sunt-noile-reguli-de-tinuta-in-armata-643428.html

| Dana211 a răspuns (pentru MrAngelus):

Regulamentul militar spune clar ca poti purta ca barbat lantisor dar sa nu fie la vedere nu ca nu ai voie sa porti!

| Dana211 a răspuns (pentru MrAngelus):

Regulamentul militar spune clar ca poti purta ca barbat lantisor dar sa nu fie la vedere nu ca nu ai voie sa porti!

| Dana211 a răspuns (pentru MrAngelus):

Regulamentul militar spune clar ca poti purta ca barbat lantisor dar sa nu fie la vedere nu ca nu ai voie sa porti!

| Dana211 a răspuns (pentru MrAngelus):

Pentru MrAngelusn1997 Regulamentul militar spune clar ca poti purta ca barbat lantisor dar sa nu fie la vedere nu ca nu ai voie sa porti!

Răspuns utilizator avertizat
| Dana211 a răspuns (pentru tputputpu123):

Daca ai sti sa citesti ai vedea foarte bine unde e logica! Poti purta daca e pe sub haine nu pe-afara! Mai invata sa si citesti inainte sa faci pe desteptul/desteapta!

8 răspunsuri:
| marian97bogadan a răspuns:

Normal ca da

| mariafaraioana a răspuns:

Da bineinteles!