| Strepix a întrebat:

Vreau sa intru in armata dar port ochelari -1, 5 dioptrii.
La ce categorie as putea intra? Am inteles ca nu pot decat doar la câteva sau niciuna. Rog sa raspunda doar cei informati.

2 răspunsuri:
| RedNightmare a răspuns:

Ești prost? Fratle meu a fost la armata, a venit acasa cu degetele rupte deoarece camarazii la batut, ești sigur ca vrei in asa loc fara legi și sens

| Simpatic a răspuns (pentru RedNightmare):

Depinde cand a facut fratele tau armata, acum 20 de ani? de ceva vreme armata se face doar dupa ce absolvi o scoala si nu te bate nimeni acum...pe timpul lu bunicamio armata era grea, din acele timpuri vechi au aparut povestile adevarate cu spalatul WC-rilor cu periuta de dinti, iarna se spalau la pelea goala in zapada, daca greseai de ex. sa faci o gluma proasta unui grad superior te baga la carcera sa luai bataie si asa mai departe...dar nu si acum se intampla aceste lucruri pentru ca ARMATA numai este obligatorie CI ESTE O MESERIE cu profesionisti.