| Anonim6666644 a întrebat:

Daca voi face acest antrenament de 3 ori pe saptamana cu gantere de 10 kg imi va afecta cresterea? am 1, 75 16 ani
sets repets
1 Bench Press 6 12
2 Incline Dumbbell Press 4 10
3 Dumbbell Flyes 3 8
4 Cable Crossovers 3 8
5 Triceps Dips 4 10
6 Triceps Pushdown 4 10
7 Skull Crushers 3 10

3 răspunsuri:
| PreaTareღ a răspuns:

Nu-ti va afecta inaltimea dar mi se pare ca faci de prea multe ori pe saptamana, de ce faci atatea?
Nu e necesar sa faci atatea poti sa faci si odata pe saptama si slabesti daca vrei sa slabesti mananca salate

| FitnessTrainer a răspuns:

Nu, nu iti va afecta cresterea. Dar de ce sa faci piept si triceps de 3 ori pe saptamana? Antreneaza si alte grupe musculare. Fiecare grupa o data pe saptamana.

| AndreasfromMetallicA a răspuns:

Nu iti afecteaza cresterea, baga acolo, oricum nu esti prea scund la varsta asta.