| anonim_4396 a întrebat:

Dacă vreau să mă apuc de box trebuie să slăbesc mai întâi? Am 1.76 și 89 kg. Faza e că am oasele grele și nu par ca am atâtea kg.

4 răspunsuri:
| 1231242 a răspuns:

Oase grele?! Te poti apuca cum vrei tu, iti trebuie rezistenta ridicata, poti avea 400 kg daca o rezistenta fizica buna, nu conteza.

| Alexandruuu88 a răspuns:

Nu contează kg

| Otto19 a răspuns:

Slabesti in timp ce te antrenezi la box, depinde si de categorie si de ceea ce stii tu

| Louys a răspuns:

Depinde de categorie.
Toata lumea zice ca are oasele grele, dar tot burta se vede.
Nu o lua ca pe o insulta, pe scurt, nu conteaza, depinde doar la ce categorie vrei sa lupti.