| Patrick20061997 a întrebat:

Dalutare TPU vreau sa ma apuc de sala vreau sa iau ceva pentru masa musculara care este ami bun?
Acesta http://www.pro-nutrition.ro/products/Gigant-Pro-Mass.htm l
sau
Acesta http://www.pro-nutrition.ro/products/Pro-Mass.html#
Daca stiti ceva ami bun puteti sa ami recomandati si mie va rog dau funda acelui mai bun raspuns

7 răspunsuri:
| Ioana1299 a răspuns:

MuscleTech sau Syntha

| Ioana1299 a răspuns:

Cel mai bine e sa lucrezi natural fara proteine, ca ti se face scula mica. Nu zic la panarama sau cu rautate. Sunt serios.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Ioana1299):

Esti un COPIL MIC serios, nu?

Proteinele se gasesc IN MANCARE. Deci TOATA LUMEA are scula mica, dupa logica ta tampita.

proteine = carne, peste, branza, oua, migdale, nuci, caju, fasole, mazare, naut

Mai documenteaza-te si tu inainte sa aberezi, NU le mai confunda cu STEROIZI

| Ioana1299 a răspuns:

Mai, sincer, am citit putin pe niste siteuri inainte sa raspund, si am vazut ca si proteinele, creatina, gain-ul afecteaza "scula" dar in masura mai mica fata de steroizi. Nu le confund cu steroizii. Si despre "copil mic" nu stiu ce sa zic, ca am 34 de ani, si fac sala de la 15 ani.;-)

| Cosmin86 a răspuns (pentru Ioana1299):

Http://www.tpu.ro/......ptamana_1/

Vad, ai 34 de ani si faci sala de la 15...

Copii mici, vorbesc ei despre proteine si nici nu stiu ce sunt!

| Ioana1299 a răspuns:

Cunosc un baiat, caruia i s-a subtiat vocea dupa o perioada de luat proteine, si dupa ce le-a lasat, peste 2 saptamani si-a revenit. Cand zic ca ramane scula mica, nu o iau literalmente, zic la figurat.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Ioana1299):

Pai proteinele se gasesc in mancare.

Si TU consumi zilnic proteina.

Nu ai cum sa faci sala de la 15 ani si sa spui ca proteinele "afecteaza", NU AI CUM, inseamna ca faci sala in jungla.

p.s. : da si tu raspuns pe comentariu... e cam ciudat ca la 34 de ani pui comentariu general, in loc de raspuns la comentariu, a.i. sa primeasca si utilizatorul NOTIFICARE ca i-ai raspuns.