| Alcapone234 a întrebat:

Salut,o grupă musculară trebuie antrenată o data sau de 2 ori pe săptămână?

5 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

De cat mai multe ori big grin

| RoCkKiD a răspuns:

Daca vrei sa optimizezi cresterea masei musculare ar trebui de cel putin 2 ori pe saptamana dar din moment ce pui intrebarea asta probabil esti genul de incepator care vrea sa faca totul ca la carte si o sa ajungi la burnout din cauza ca o sa realizezi ca nu poti sa faci totul perfect decat daca faci sala full time.

| TheStrategist a răspuns:

Cel puțin o dată pe săptămână, de preferat de 2 ori pe săptămână.

| Catalin77945 a răspuns:

De 2 ori /sapt e mai mult decat suficient

| w0dH a răspuns:

Fraierii care au raspuns nu stiu de ce nu au luat in considerare ca sunt si grupe care se antreneaza si indirect sau ma rog pe intelesul multora grupe secundare.
daca faci un antrenament ca la carte nici n-ai nevoie de 2 antrenamente repetitive pe grupa.