| anonim_4396 a întrebat:

De ce cind alerg ma doare foarte tare in zona mai jos a genunghilor? ( Alerg doar de vreo citeva zile) Poate fi asta cauza?

10 răspunsuri:
| Eron a răspuns:

Intrebare:pentru corpul tau a fost un adevart efort sa alerge? Adica pana atunci ai facut eofrt fizic foarte putin? S-ar putea sa fie faptul ca ai alergat prea mult dupa o mare pauza de exercitii. Oricum, fa-ti incalzirea inainte de alergare, streching inainte si dupa, maseaza-ti partea care te doare inainte de a te apuca de exercitii. Sper sa-ti treaca.
Am patin si eu la fel, cand saream coarda simteam ca ma dor tibiile, parca sa mi se rupa. Dupa cateva zile de sarit coarda, nu am mai simtit nimic. Sper sa ti se intample la fel.

| Pricked a răspuns:

E febra musculara.
Stai linistita! Continua sa alergi, ca iti va trece.

| Ibrahimovic a răspuns:

Ai febra musculara la gambehappy

| Juleuuss a răspuns:

Da, ai febră musculară la pulpe, cred.

| anonim_4396 explică (pentru Juleuuss):

Nu este la pulpe, este chiar mai jos de genunchi

| Juleuuss a răspuns (pentru anonim_4396):

A, atunci, n.am nicio idee! thinking

| allison20 a răspuns:

Da, asta ar putea fi cauza durerii. Genunchii tai, picioarele tale nu sunt inca obisnuite cu miscarea. Dar nu-ti fa probleme, vor disparea dupa o vreme de activitate. Daca durerea persista mai multa vreme, consulta un specialist.

| cristif a răspuns:

Incearca sa te incalzesti inainte de efort, gandeste-te la exercitiile pe care le faceai in generala cu profesorul de sport.

| ralfy123 a răspuns:

Pai s-ar putea sa ai reumatism sau te-ai lovit mai demult la picior si nu ai simtit pe moment si acum durerea isi face efectul. Eu iti recomand sa te duci la medicul de familie sa de verifice sa vada ce ai, eu cred ca ai reumatism si sora mea are si la fel o doare.

| jacksparrow007 a răspuns:

Ai dreptate. Am patit si eu la fel cand am inceput sa fac exercitii fizice, dar treptat nu am mai simtit dureri. Dureaza cam 2-3 saptamani pana ce corpul se acomodeaza cu efortul, dar acesta trebuie sa fie facut in fiecare zi.