| anonim_4396 a întrebat:

De ce este comunitatea fotbalului asa de toxica? De ce esti considerat prost si luat la bataie daca tii cu echipa ta preferata? De ce sunt *** stelistii, prosti dinamovistii samd? Inteleg ca exista competitie dar chiar este necesar sa arunci cu scaune si petarde in cap la oameni? Este atat de greu sa te bucuri de un meci de fotbal si sa ii respecti pe cei de langa tine in aceeasi timp, indiferent cu ce echipa tin?

As vrea sa aud parerea voastra serioasa. (eu personal m-am saturat de stiri si scandaluri sportive)

Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

Incultură și lipsă de educație și educație sportivă tipică românului, românașii noștrii pe stadion știu decât să înjure, să scuipe și să arunce cu obiecte pe teren, iar în afara terenului dacă îi întrebi de fotbal au auzit decât de Barcelona, Real M, Liverpool, Messi și Ronaldo vai de capul lor de sălbatici inculți

| AnastasiaK a răspuns (pentru RobertMoon):

Dar se vede ca tu esti tare educat...si dupa limbaj si dupa gramatica. Mi se pare amuzant cum fix cei care au descris romanii ca fiind needucati s-a.m.d. corespund ei insisi descrierii. Cum am zis si mai devreme: daca voi sunteti, nu generalizatiwinking

| Sorin2k3 a răspuns (pentru AnastasiaK):

Ți-ai tras-o în grup cu huliganii din galerie și ți-a plăcut de le iei atât apărarea de le zici la toți că generalizează când ei ai s-au referit fix la incidentele de aseară?

| AnastasiaK a răspuns (pentru Sorin2k3):

Nu, dar de ce intrebi? Dupa o astfel de orgie ai iesit tu?winking

8 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Tine de educatie. Ok, fotbalul e condus de rivalitate si orgolii,, dar nu omori pe cineva care tine cu echipa rivala, trebuie tot timpul tatonari si sicanari verbale care duc la ironii constructive si la dispute castigate prin mesaje inteligente si cantece care sa-i ridiculizeze pe suporterii rivali culminand cu o prestatie de generic a echipei tale pe teren.

Depinde mult si de cercul de prieteni, am prieteni cu care merg in pub-uri la meciuri si tinem cu echipe diferite,, mai mult de sicanari nu a adus altundeva/

| GabiDumitrescu a răspuns:

Pentru ca e fotbal, nu e sah. Iar noi sintem o natie de tarani lipsiti de educatie si ne purtam ca atare, simplu. P.S. Eu nu mai urmaresc sporturile nationale si nici stirile TV/tabloidele de o gramada de ani. Ce relax e...

| Bizon95 a răspuns:

TREBUIE sa intelegi lumea asta, TREBUIE sa stii ce e aia FUTball-u'

fotbal-ul e o metoda de control al populatiei, pur si simplu

chiar pe vremea lui ceasca li se spunea "agitatorilor" sa se lase de politica si sa se apuce de femei si de fotbal

deci, cu cat au mai multa pasiune, IMBECILII care se lasa obsedati de fotbal, cu atat mai putin probabil sa se apuce de politica si sa conteste autoritatea!

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

In ziua de azi da, mai ales pentru ca romanii au devenit o natie de manelari nesimtiti, de cocalari sinistri, de melteni obscuri.

| AnastasiaK a răspuns (pentru CiupercuțulCrăcănat):

Daca tu esti, nu generaliza. In primul rand, problema asta exista cel mai mult in fotbal si nu doar la noi. Si nu oamenii in sine sunt problematici pentru ca ghici ce, fix acei scandalagii de la meciurile de fotbal se prezinta si la multe gale de kickboxing (sunt cativa luptatori care fac sau au facut parte din galerii, nu voi da nume, desi ii poti gasi pe Google usor, unul fiind chiar campion mondial si vin si destui sa ii sustina) si NICIODATA nu apar astfel de incidente. Deci ai putea cauta alt argumentwinking