| MadalinVoicu98 a întrebat:

De ce este determinata forta? Eu nu cred ca doar de muschii deoarece eu am crescut mult in forta de anul trecut dar in masa musculara am stagnat nu am crescut deloc, deci e altceva! Am crescut in repetari la gantera de la 1 repetare la 10 repetari acum! cu 25 kg gantera

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Emm... ti-a crescut densitatea muschilor, cel mai probabil.

65 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns (pentru MadalinVoicu98):

Bine ca ii dai funda.

| MadalinVoicu98 explică (pentru aXy99):

Iti dau tie bro ca vad ca tu ai experienta da-mi un raspuns la actuala intrebare am pus-o acu 5 minute
!

| AltuOarecare1 a răspuns:

Vrei sa zici ca ridici la biceps serii de 10 cu 25 si mananci 1500 de kcal? Sigur faci corect repetarile, nu misti coatele si duci pana jos gantera incat sa intinzi bratul? Pare absurd sa ridici atata la biceps cand la 1500 de kcal ar trebui sa ai cam 50 de kg? Nu stiu ce sa zic suna asa a ``monstru genetic``happy

| MadalinVoicu98 explică (pentru AltuOarecare1):

Nu neaparat taicamiu a avut 80 kg si manca rar pe zi dar i s-a incetinit metabolismul 100g fulgii ovaz cu lapte, paste fierte 300g au total 474 calorii pastele fulgii au 450 cu laptele, 200 grame sau 150 grame pulpe de pui sau friptura si seara 2 felii telemea vaca, Si nu trebuie sa ai 50 kg la 1500 calorii rata mea bazala este 1600 calorii la 70 kg deci pentru mentinere dar probabil eu avand metabolism lent mi-a scazut rata si nu slabesc si taicamiu manca 1200 calorii si nu slabea, si avea 80 kg, din alea mare parte era paine, cosmin86 a zis la o intrebare pe TPU asa,, Cunosc Persoane care pot trai cu o ciorba pe zi si nu slabesc. Bine adevarul e ca eu si daca mananc 1200 calorii si nu mai mananc seara feliile de branza tot nu simt foame nu stiu de ce ma simt bine oricum laughing!

| anonimg a răspuns:

Aici este vorba de fibra musculara, si nu de masa musculara.