| Mihai123211 a întrebat:

Masa musculara creste odata cu forta? Adica daca unu face cu 80 de kg impins la piept 2 repetari si dupa cateva saptamani face 2 repetari dar cu 85 de kg inseamna ca a crescut in masa musculara? Dau funda

3 răspunsuri:
| N0xEterniS a răspuns:

Da, dar nu direct proportional, de asta sunt si antrenamente specifice pentru masa si forta, pana si pentru rezistenta.

| Omi777 a răspuns:

Salut, depinde de corectitudinea executiei. Incarca greutatile treptat si fa in asa fel incat cu greutatea pusa de tine sa executi 8-12 repetari. O sa cresti treptat si in forta si in masa musculara. Numai bine!

| Endo05 a răspuns:

Salut.Masa musculara creste odata cu forta doar la incepatorii in sala.Adica cu aproximatie in 2 ani de sala cresterea in forta ar trebui sa fie direct proportionala cu cresterea in masa musculara. Dupa aproximativ 2 ani trebuie sa faci antrenamente diferite pentru forta si pe masa musculara.