| ItsMatrix a întrebat:

De ce scade abdomenul?(patratelele)
Acum 2 saptamani parca era altfel, adica arata m-ai bine, iar acum parca e mai mic.
De ce? Care este motivul si cum il pot intretine?

8 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Motivul : dulciurile, mancarea grasa, prajita, lipsa de alimentatie sanatoasa (fructe &legume), sucurile, pizza, fast-food, lipsa de miscare, cina (daca mananci dupa ora 6 seara )
-Faci multe abdomene pe zi de 3 ori pe zi cate 50 (dimineata, seara, dupa-amiaza), ridica greutati, alergi

| epurel a răspuns:

Probabil s-a adunat ceva grăsime. Încearcă să mânânci cât mai sănătos, fă mişcare, abdomenele sunt ok dar sunt mai multe ex. pentru abdomen.

| Birlik65 a răspuns:

Alimentatie neadecvata!

| ItsMatrix explică (pentru Birlik65):

Da si ce ar trebui sa mananc? chiar in ultimul timp am consumat mai sanatos!

| SebylVane1890 a răspuns:

Din cauza faptului ca nu suporta cratima aia pusa acolo degeaba...sad

| johnstone a răspuns:

Creste metabolismul cu antrenamente cardiovasculare de tip HIIT in prima parte a zilei. Poti sa suplimentezi cu 2g de carnitina (cu 45 min inainte de antrenament) pentru a facilita transportul acizilor grasi la mitocondrii pentru oxidare. Mareste sensibilitatea la insulina luand zilnic un supliment de Crom. Renunta la carbohidratii simpli sau consuma-i in prima jumatate a zilei. Evita tot ce inseamna prajeli, sucuri, dulciuri, fainoase, patiserie. Abdomenul este suficient sa-l antrenezi o singura data pe saptamana. Muschii abdominali se fac prin nutritie si nu abdomene.

| yknow a răspuns:

Daca vrei sa il intreti fa foarte multe exercitii fizice!