| roberto1199 a întrebat:

De la cati ani ai voie sa faci mma?

7 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Poti incepe antrenamentele de mic si poti participa la diverse concursuri mai mici, dar in concursurile importante ca UFC nu poti participa decat dupa 18 ani.

| Wehes a răspuns:

De la cati iti permiti.
14-15, chiar si de mic, pasii de baza.

| cristi1505 a răspuns:

laughing))...si de la 5 ani poti sa faci! Nu este o regula.De mic se face performanta!

| ion933 a răspuns:

Poti sa faci de la citi ani vrei nu este oo lege pentru asa ceva

Răspuns utilizator avertizat
| iosif8 a răspuns:

Cccce?

| DavidMMAFighter a răspuns:

In sport, poti practica un sport inca de la cele mai fragede varste...

De mic se face performanta! Dar sa fim seriosi, du-te in toate salile de MMA si alte sporturi, sa vezi ca nu sunt copii de 4-10 ani care sa practice aceste sporturi...

Chiar daca le poti incepe de mic, nu cred ca si-ar lasa un parinte cu capul pe umeri, copilul la MMA, pana in varsta de 12-14 ani.

Eu am 13, ma uit la MMA ( UFC )de 8 ani si stiu tot ceea ce trebuie sa stii. Si m-am hotarat sa ma duc cand fac 14 ani...luptatorii mari au inceput de la aceste varste.

Deci, te poti duce si la 4 ani daca te lasa parintii laughing)))...dar nu prea cred (asta doar in cazul in care ai parinti normali. daca tatal tau e luptator, te va lasa)