| anonim_4396 a întrebat:

Deci,atunci cand ridici greutati si ti soliciti muschii acestia se incordeaza si se dezvolta,,, daca ii incordezi fara sa ridici greutati se mai dezvolta?

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Evident ca NU, si cu greutati, greutatile trebuiesc marite mereu, exerctiile schimbate, etc, muschii se adapteaza foarte repede.

P.S. : muschii nu cresc doar de la exercitii, sunt oameni care dupa ani de exercitii cu greutati arata mediocru

| Mădă0611 a răspuns:

Dap, doar ca nu se dezvolta ca atunci cand ridici greutati. Faza e sa te concentrezi pe zona/muschiul/muschii respectivi.
Facem proba, un exercitiu simplu: tii mainile drepte pe langa corp si le ridici paralel cu pamantul, mainile goale. Dupa cateva repetari o sa simti ca "iti lucreaza" deltoizii.

| paulnunu a răspuns:

Nu se dezvolta. Teasi sfatuii sa incerci cu tractiuni flotari abdomene, etc.Pentru ca ridicarea greutatilor poti sa ti se rupa muschiul de la mana.

| Cosmin86 a răspuns (pentru paulnunu):

" ridicarea greutatilor poti sa ti se rupa muschiul de la mana", esti pe langa laughing