| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU
As vrea doar sa stiu asta doar din curiozitate
Am inteles ca nu-i bine sa ridici greutati la o varsta frageda astfel corpul nu ti se mai dezvolta (se fac doar abdomene, flotari etc).
Insa am auzit ca n-are nimic daca ridici greutati doar cu mainile ca sa faci muschi la brate
Nu de alta dar si bratele se dezvolta in timpul acela nu?
Nu este vreun risc ca muschii pe care ii faci sa impiedice dezvoltarea lor?
Sper sa primesc raspunsuri pentru ce am chef sa dau fundita si voturi.

1 răspuns:
| Bobo15 a răspuns:

Am un prieten care face sala si are numai 14 ani si este destul de inalt si mi-a spus din experienta lui de la sala ca daca ai un antrenor cu ceva experienta care sa iti spuna cat si cum sa ridici greutati n-o sa ai probleme.