| Enter27 a întrebat:

as vrea sa slabesc la picioare si la fese adica. nu neaparat sa slabesc da sa pun si muschi sau ceva in genu. ce ar trebui sa fac adica merg la sala da nu prea am rezistenta de abia alerg 3 kilometri in 15 min

7 răspunsuri:
| AntrenorFitness a răspuns:

Trebuie sa te ti de un program CORECT de antrenamente.
Nici o grupa musculara nu este recomandata sa fie antrenata in regim anaerob 2 zile la rand.
Inafara de efortul cardio, unde refacerea este mai rapida, ai nevoie de minim 48 ore pauza intre doua antrenamente.
Pe scurt, poti sa combini alergarea, bicicleta, steper-ul sau inotul cu exercitiile de fitness.
Gasesti aici program de antrenament http://www.megaproteine.ro/antrenamente-si-nutritie.html

Răspuns utilizator avertizat
| Cezar2014 a răspuns:

De abia alergi 3 kilometri in 15 min? Dar cat vrei sa alergi in 15 min? 20?
Stai calm, esti pe drumul corect. De rabdare ai nevoie.

| Cezar2014 a răspuns:

Daca vara inotul si sporturile de echipa sunt mai accesibile acum in schimb alergatul este la indemana tuturor.