| ArkanHell a întrebat:

Deja ma calca pe nervi, mereu imi vine mancarea pe gat (desi nu am vomitat pana acum) dar mereu cand mananc cu 2-3 ore inainte de antrenament chiar, tot imi vine mancarea dupa ce sunt pe la jumatatea antrenamentului (in special in ziua cu picioare, nici nu mai pot sa ma antrenez calumea din cauza asta)
Care este cauza?

1 răspuns:
| Andrei_Rusu_Andrei_1990 a răspuns:

Depinde ce metabolism ai, depinde ce alimente i se pare corpului tau ca sunt grele, iar dupa cum spui tu cred ca manaci ceva greu de digerat, incearca ceva usor, te-as sfatui cu 2 ore inainte de antrenament a manaci orez(100g) cu o salata mica, daca tot o sa ai probleme, incearca o omleta cu foarte putin ulei de masline simpla tot cu 2 ore de antrenament, si daca merge poti introduce si o salta pe parcurs, nu manca ceva greu de digerat.Acuma trebuie sa ezi tu insati ce i se pare corpului tau ca este greu de digerat, posibil sa ai unele blocaje la intestine, sunt multe lucruri care trebuie sa le studiezi despre cum functioneaza corpul tau.
Andrei Lucian Rusu antrenor fitness si culturism(id:instructor.personal)