| alina17ilinca a întrebat:

Diferite tari au reputatia de a fi bune la diferite sporturi. puteti sa-mi dati exemple de tari sporturile pe care le practica? happy

Răspuns Câştigător
| axeldavid a răspuns:

Romania-gimnastica
anglia-rugby
brazilia,argentina -fotbal
rusia-tenis
africa de sud-atletism
canada-hockey
india-cricket

| alina17ilinca explică (pentru axeldavid):

Sint de acord, dar esti sigur ca rusia e cea mai buna in tenis, eu cred ca in dansul pe gheata?

| axeldavid a răspuns (pentru alina17ilinca):

Are mai multe, de exemplu si Romania mai are boxul si sarbi sunt buni la tenis.
da u ce cauti sporturi nationale sau sporturi la care sunt buni noi avem sport national oina dar nu suntem pre buni la asta

| alina17ilinca explică (pentru axeldavid):

De fapt eu caut sa fie un sport national, adica pe care-l practica tara data, dar si sa fie buni la asta

6 răspunsuri:
| meduzza a răspuns:

Austria-ski, majoritatea sunt cu fotbalul, grecia-sporturi pe apa, basket-USA, baseball america centrala si de N