| dmalexandru a întrebat:

Salutare TPU, am 14 ani aproape si vreau sa ma apuc de inot si baschet, voi lasa fotbalul deoparte ca nu este de mine.Am o intrebare eu daca fac sala sa zicem o data pe saptamana si joging plus regim alimentar si proteine raman pitic? Am 1, 69 de m si 50 de kilograme ca sunt greu in oase bine ca sunt si slab si vreau sa ma ingras si sa pun niste muschi pe mine

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CrazYKid0 a răspuns:

Pai e o idee destul de buna sa faci sport. Ai grija nu prea mult. Eu de exemplu fac de 2 ori pe saptamana karate, baschet la scoala, si cateodata mai merg si la inot. Acum m-am lasat de karate. Daca faci baschet si inot, atunci e destul de bine si poti manca orice. Eu de exemplu fac sport si mananc biscuiti, ciocolata, cate rahat din astea laughing si as spune ca am o silueta destul de buna. Tu esti destul de inalta si slabuta dar o greutate normala pentru inaltimea ta. Eu zic ca poti face sport dar nu extrem de mult. Inot o data pe saptamana, sa intri intr-un clib de baschet, aste-s lucruri okwinking Funda?

4 răspunsuri:
| CrazYKid0 a răspuns:

A.tu esti baiat...o.O Acuma mi-am dat seama rolling on the floor Eu is fata si de aia credeam: waaa? fata sa face sport si sa aiba muschi? rolling on the floor)

Răspuns utilizator avertizat
| SmoKeD a răspuns:

Lasa sala la varsta ta.Mai asteapta 2 ani daca vrei neaparat. Poti face acasa flotari abdomene genoflexiuni si tractiuni(daca ai o bara undeva).

| danielsima a răspuns:

Nu ramai pitic dar daca vrei sa faci muschi trebuie sa mananci echilibra infara de a face sport