| anonim_4396 a întrebat:

După câți ani de box mi se face un pumn calumea rău de tot? Ma înscriu săptămâna viitoare și fac luni, marți miercuri boxe iar marți și joi trag se fiare.
Dar e ok dacă fac și acasă o zi da o zi nu flotari, tracțiuni pentru triceps, biceps și umeri?

3 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Daca te bagi inasa ceva sa stii ca e dureros de obicei oamenii urati intra la box, fiindca iei multi pumni in fata.

Răspuns utilizator avertizat
| Maldini a răspuns:

Salut, daca doresti sa practici boxul, nu e bine sa si tragi de fiare in acelasi timp. Pentru box ai nevoie de reflexe, viteza si inteligenta, pe cand culturismul te face sa fii rigid, deloc flexibil si foarte lent. Boxul e un sport care iti alungeste muschii, iar la culturism se globuleaza. Flotarile si tractiunile sunt ideale. Daca totusi iti sustii idea despre culturism, iti recomand exercitii cu greutati mici si in viteza mare. Asta ajuta mult, pentru box. Pumnul nu prea ti se intareste. Vei avea manusi destul de groase, iar mana iti va fi infasurata in bandaj elastic. Dar loviturile vor fi desigur muult mai puternice! SPOR!