| NicklausMikaelson a întrebat:

E adevarat ca daca te apuci de sala daca esti mai ..dolofan se definesc mai bine formele?
Ma refer la faptul ca am ceva Kg+ si vreau sa ma apuc de sala,
si sunt curios daca voi fii "mare"
Am vazut baieti care fac sala si inainte erau niste aripei si acum ca se duc la sala tot la fel sunt.

4 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Aia slabi au deja definire musculara. deci comparand endomorf cu celelalte tipuri somatice, nu, nu se definesc deloc mai bine, ci doar mult mai greu sa ajungi unde ceilalti ajung mai usor.

ai vazut oameni care se duc la sala sa socializeze si sa dea banii aiurea. eu am inceput la 50 kg la 1.73 inaltime, am ajuns maxim la 80 kg cu grasime corporala de 10%. de la 22 cm in brat la 40, de la 95cm in piept la 115 si tot asa.

daca vrei sa faci un lucru, il faci. eu am vrut sa fiu mare, am ajuns (m-am accidentat, probleme pe urma, prostia mea).

cica stii aripei schilozi care tot schilozi au ramas. normal, cu totii stim aia de vin sa vorbeasca la sala laughing

| eueueueueue a răspuns:

Depinde cat de ''dolofan'' esti. Daca ai multe kilograme in plus trebuie mai intai sa dai kilogramele jos. Daca nu le dai muschii o sa se formeze sub grasime si te-ai dus degeaba.

| Cosmin86 a răspuns (pentru eueueueueue):

De ce te-ai dus degeaba, le poti da jos dupa ce se formeaza muschii happy

| SnupyDan a răspuns:

Da este adevarat... daca ai cateva kg grasime(nu exagerat!) atunci cand te vei apuca de sala regulat si intens(adica minim de 2 ori pe saptamana)te vei defini mult mai rapid si se va vedea mult mai bine decat daca esti slab pentru ca atnci trebuie sa mananci multa carne ca sa pui pe tine ca sa se poata vedea efectul sali. sper ca ti-am fost de ajutorwinking