| IvanAlexx1998 a întrebat:

E normal ca la 15 ani, 1.80 m sa am 80kg?

22 răspunsuri:
| vali1985 a răspuns:

Este in regula.

| JoeTPU a răspuns:

Da,eu fac 15 in curand si am 1, 75m si 72 de kilogramewinking
Nu iti face griji.Succes!winking

| DianaDiaa a răspuns:

La fete daca ai sa zicem 1, 60 trebuie sa ai 50 de kg
la baieti daca ai 1, 70 trebuie sa ai 70 de kg dupa cate stiu eu.

Răspuns utilizator avertizat
| IvanAlexx1998 explică (pentru DragosMarian9):

Am doar nitica burta, dar ma duc ff mult gym, ridic 15 kg cu o mana 10-15 ori.

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns (pentru IvanAlexx1998):

Mai bine te duci la ora de romana si ridici cartea de limba romana, ca te exprimi extrem de stupid

| DianaDiaa a răspuns (pentru DragosMarian9):

Mie asa mi-a zis profa de biologiewinking

| AlexandraPrincess a răspuns:

Este normal!winking Eu am 12 ani, 1.61 si 49 kl! happy

| elena445 a răspuns:

Pai nu prea la 15 ani 1.80 esti cam scund pentru kg tale eu am 1.50 si am 10 ani si 35 kg.

| Seby1994 a răspuns:

Mie mi se pare perfecta greutea ta. Dar la 15 ani 180cm..hmm. thinking

| dogslover a răspuns:

Se vede ca esti foarte inalt, si, conform acelor reguli pentru greutate, un barbat/baiat, daca are 1.70 m trebuie sa aiba 70 kg, 1.80 m - 80 kg etc. Totusi, daca tipul este foarte musculos, s-ar putea sa cantareasca mai mult, iar daca e foarte slab, sa cantareasca mai putin. Oricum, chiar daca ai o greutate normala, daca ti se pare ca esti gras sau vrei sa fii mai slab, ar trebui sa scapi de 5-10 kg.

| Simonamee a răspuns (pentru dogslover):

Vad ca te pricepi, imi poti raspunde si mie la o intrebare? Eu sunt fata si am 1.78 inaltime si 65 de kg.e normal asa? Am 18 ani

| dogslover a răspuns (pentru Simonamee):

Da, greutatea e normala, aproape perfecta, dar probabil ca nu esti super-model, nu? Vedetele (femeile, cel putin) au cu 20 de kg mai putin decat inaltimea. Spre exemplu, daca cineva are 1.70 m, atunci foarte slaba ar arata daca ar avea 50 kg sau chiar mai putin. Oricum, indicele de masa corporala e important, si il poti calcula pe net. Dar, de la aceasta regula a greutatii exista o exceptie: Chiar daca ti se pare ca esti grasa dar faci mult sport, ai o greutate mai mare doarece muschii cantaresc mai mult decat grasimea.

| AddyTakaBlack a răspuns:

Eu zic ca da dar la mine la 16 ani 2.03 m si 110 kg (numai muschi big grin)

| Cosmin86 a răspuns (pentru AddyTakaBlack):

La 16 ani nu prea ai cum sa ai 110 kg numai muschi

esti doar un COPIL MIC, nu?

| Alex442 a răspuns:

1cm-1 kg, deci da

| aflavius a răspuns:

Da. e cat se poate de normal.

| Gabriellla989 a răspuns:

Masa ta corporala e 24, 7
VALORI IMC
18, 49 sau mai putin - Subponderal
intre 18, 50 si 24, 99 - Greutate normala
intre 25, 00 si 29, 99 - Supraponderal
intre 30, 00 si 34, 99 - Obezitate (gradul I)
intre 35, 00 si 39, 99 - Obezitate (gradul II)
40, 00 sau mai mult - Obezitate morbida

| TheodoraFrumushica a răspuns:

Eu zic ca da

| 9l1nd3st3pt0l a răspuns:

La 15 ani, trebuie sa ai 1.83 m si 64 kg.

| Siegfried2000 a răspuns:

Da..de ce nu eu am 1, 50, 13ani si 50kg