| anonim_4396 a întrebat:

E ok să faci box, k1? Am inteles că karatele sunt o prostie, nu inveti nimic.Macar să invat niste auto-aparare,cum se loveste corect cu pumnul, să stiu pentru mine, nu stii cand ai nevoie.

2 răspunsuri:
| Hugo1895 a răspuns:

Este ok sa faci box, o sa inveti multe

| hostpedia a răspuns:

Karatele nu sunt o prostie, sunt o disciplină. În orice sport de contact înveţi să dai corect cu pumnul, dar pentru auto apărare îţi recomand să te duci la kickbox sau la judo.
Din fericire la niciun sport nu o să fi învăţat cum să te baţi pe stradă, asta înveţi doar... pe stradă. Când o să fi destul de bun la sportul pe care îl practici, nu va mai fi nevoie să te baţi, prin simpla ta postură de sportiv vei intimida orice adversar stradal îndeajuns de inteligent încât să realizeze că poate mânca baiate happy

Ai grijă de tine!