| BracKMyhay95 a întrebat:

Este adevarat ca daca faci sala si mai practici si fotbal slabesti? S-au e doar un mit

Răspuns Câştigător
| Crisstyanos a răspuns:

Efortul fizic si o masa echilibrata este raspunsul, depinde cum dozezi fiecare... funda?

6 răspunsuri:
| BracKMyhay95 explică:

Adica vreau sa spun ca nu poti sa slabesti decat din grasime nu din musculatura

| kidutzq a răspuns:

Slabesti atunci cand consumi mai multe calorii prin efort decat mananci.

| kyGirL a răspuns:

Nu slabesti ineaparat doar ca faci sala si practici si fotbal...Degeaba faci sala si fotbal si dupa mergi acasa si golesti frigideru...

| BracKMyhay95 explică (pentru kyGirL):

Nu ai inteles eu sunt slab deja s-au mai bine spus "bine definit" dar daca m-am apucat de sala si mai joc si fotbal pe deasupra, adica nu vreau sa slabesc chiar vreau sa cresc dar in masa musculara nu in grasime

| Cosmin86 a răspuns (pentru BracKMyhay95):

O alimentatie bogata in proteine si carbohidrati -> o sa cresti in masa musculara.

Ca sa slabesti doar din grasime, o alimentatie si mai bogata in proteine, dar scazi mult cantitatea de carbohidrati.

Aia e tot, alimentatia face diferenta, dar e destul de complicat.

| Furny a răspuns:

Nu e mit, o sa iți modeleze corpul