| Ammizzu a întrebat:

Este adevarat ca daca ridic de greutati sa scad in inaltime? Am 25 de ani

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sportul sub orice forma ajuta la dezvoltarea organismului.

| diana0983 a răspuns:

Nu. Daca ridici greutati cand esti in perioada cresterii, nu vei mai creste. Dar daca ai 25 de ani nu cred ca trebuie sa iti pui problema.

| JohnnyBi a răspuns (pentru diana0983):

Jura-te. poti sa ridici si tractoare la 14 ani, nu are a face cu inaltimea, dar tu de unde sa stii. ti-au bagat profii/parintii un rahat in cap si tu il repeti, fara niciun temei medical. nimic in afara de genetic nu incetineste/opreste cresterea.

| sdasdad a răspuns (pentru diana0983):

Sala te ajuta sa cresti si in inaltime

| Ammizzu explică:

E retardata pentru ca am vrut sa verific daca e adevarat ce m-a spus cineva. Deci se pare ca am orimit cel mai retardat raspuns atunci

| Cosmin86 a răspuns (pentru Ammizzu):

Si daca cineva iti spune ca mori daca bei apa, stai nebaut pana pui intrebarea la altii? cati ani ai?

| jupinu2011 a răspuns:

Nu este adevarat ai trecut de perioada aiea vei ramane asa

| MihocBogdan a răspuns:

E IMPOSIBIL sa scazi in inaltime de la ridicatul greutatilor laughing.
Intr-adevar, cand esti in crestere te poti opri din crescut daca ridici greutati, dar si asta doar in cazul in care le ridici deasupra capului si pui presiune pe coloana. In rest poti face sala linistit si sa tot cresti in inaltime.
In cazul tau, la 25 de ani te-ai oprit din crescut, nu ai cum sa scazi, tot ce poti face e sa pui masa muscularawinking.

| Cosmin86 a răspuns (pentru MihocBogdan):

"Intr-adevar, cand esti in crestere te poti opri din crescut daca ridici greutati", alta prostie de mit.

Poti sa ridici si 100 kg deasupra capului ca nu iti afecteaza DELOC cresterea.

Mai documenteaza-te si tu, ca tot "you love workout"