| Demeister a întrebat:

Este adevărat că specialişti de elită în arte marțiale şi box/kickbox sunt cei mai paşnici oameni pe care îi poți întâlni?

Răspuns Câştigător
| Seven07 a răspuns:

Da, ei sunt foarte foarte pasinici tocmai din simplu motiv ca te pot rani foarte usor. Ei stiu chestii care mie mi-au schimbat viata si nu e legat strict de lupta, bine excluzand "elita boxului si kickbox-ului", elta artelor martiale... ei au anumite reguli. Eu de exemplu' am fost invatat ca o minte furioasa pierde viziunea imaginii de ansablu, iar in momentul in care ti-ai pierdut controlul, nu poti sa controlezi finalul. Practic auto-controlul te face sa controlezi cum evolueaza disputa/lupta (nu neaparat lupta cu altcineva, viata este inclusa in asta ) respectiva. Ideea e ca cei ce practica box si kickbox... sunt niste scandalagii care isi elimina frustrarile in ring ( sunt si exceptii ), dar specialisti in arte martiale, au o minte atat de antrenata incat pot suporta absolut orice insulta. Ei nu vor ataca primii, si daca vei ataca tu te vor imobiliza cat sa nu te raneasca.

7 răspunsuri:
| alexandrualind a răspuns:

Da.

| Demeister explică (pentru alexandrualind):

De ce crezi asta?

| alexandrualind a răspuns (pentru Demeister):

Asa mi sa explicat! Am si vazut pe ei!

| Sarada a răspuns:

Uni din aceste persoane poate ca sunt pasnici dar niciodata nusi arata adevaratele sentimente deoarece stiu ce sa faca dar in adincul sufletului lor sunt foarte pasnici

| emycraciun22 a răspuns:

Dupa ce am vazut eu in filme da, dar in realitate nu cred.

| Demeister explică (pentru emycraciun22):

Dar sunt neapărat scandalagii?

| Haroldcelfrumos a răspuns:

Dupa ce criterii s-ar face un asemenea clasament?