| Ionuțmarian41 a întrebat:

Am si eu o nelămurire, daca imi puteți Răspunde dau funda. Pentru ce se antrenează shaolini in arte marțiale daca ei sunt niște oameni pașnici si nu folosesc ceea ce învață acolo având in vedere ca ei nici nu prea părăsesc templul. Mulțumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Pacea se apara...luptand.

2 răspunsuri:
| Expressions a răspuns:

E ca la noi cu religia, dar ei isi antreneaza si corpul si mintea (spiritul).

| Stormtrooper a răspuns:

Isi antreneaza mintea si corpul, dar ceea ce fac ei, din cate am auzit sunt tehnici de autoaparare, nu pentru bataie.