| cenumesapunaici a întrebat:

Este gresit sa impart necesarul proteic zilnic in mese se cate 30 g de proteina? Ma refer sa nu consum la o masa 50, 60 g etc. Stiu ca 30g asimileaza muschii pe servire

3 răspunsuri:
| nugasescusernameliber a răspuns:

Banuiesc ca iei suplimente proteice fiindca faci sport, pai inainte de antrenament ia o masa din proteine slabe si carbohidrati pentru energie, evita dulciurile fiindca cresc glicemia si te trezesti ca 15 minute esti bagat in priza apoi brusc molesit.
Iar dupa antrenament axeaza-te pe proteine pentru muschi, si baga atunci un fruct sau ciocolata amara.

| Iugas a răspuns:

De unde e asta cu 30 grame? Mi se pare o prostie.
Da mai multe detalii: varsta, sex, daca faci sau nu exercitii, daca vrei sa slabesti, poate vrei sa iei in greutate, etc...

| DozaDeSperanta a răspuns:

Este foarte buna, de-a dreptul geniala ideea ta!