| Marius7121 a întrebat:

Este Real Madrid-Juventus cel mai mare derby al Europei? Ma refer la derbyurile din champions league, pentru ca ele nu joaca in acelasi campionat. Cele 2 grupari s-au intalnit de atatea ori in uefa champions league

3 răspunsuri:
| bogdan98tl a răspuns:

happy...sincer pentru mine cel mai mare derby in Champions League dintre doua echipe din aceeasi tara e clar Barca-Real, dar dintre 2 echipe din 2 tari diferite pentru mine este detasat Manchester United - Barcelona.

| furboo a răspuns:

Eu as zice ca real madrid-barcelona este cel mai mare derby al europei tongue

| Geo0orge a răspuns:

Sper ca cel mai mare derby al europei sa il vedem pe 19 mai. 2 echipe din tari diferite. pot juca anul asta cel mai mare derby al europei. vorbesc fara dar si poate de Bayern. daca trece de Real. ceea ce nu ii greu. e clar direct ca sunt superiori realului jucatorii lui Jupp Heynckes... sper sa fie un meci frumos. cu multe goluri. un 3-2 bayern sau macar un 2-2... sa fie o semifinala frumoasa. Bucurati.va de fotbal.
p. s. urmeaza sambata El Classico. si cred ca trupa lu' Mou va fi demoralizata de "prietenul" sau Guradiola... ganditi.va ca se joaca pe cel mai mare stadion din europa laughing pe camp nou. vor fi 100 de mii de oameni care vor striga "MESSI" va fi o noua umilinta pentru CR7 si Mou laughing abia astept. have fun big grin
deci parerea mea. ca asta ar fi cel mai frumos si mare derby al europei cu 2 echipe diferite. Nemtii care ataca pana in ultima secunda... si catalanii care au un tiki-taka nemaipomenit. Doamne' Ajuta!