| anonim_4396 a întrebat:

Este tarziu sa ma apuc de tenis de camp la 14 ani?
(Am 55 kg si 1.77 m )

Răspuns Câştigător
| Holiday a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci cu tenisul. Ca sa faci performanta, adica sa ai sanse sa ajungi in primii 500 sa zicem in clasamentul ATP e mult prea tarziu. Mai poti ajunge cel mult sa joci pe la diverse cluburi de afara in campionate nationale, regionale, turnee de mana a cincea, si asta intr-o tara unde exista asa ceva, nu la noi, tot poti castiga asa 2-5 mii euro/luna, sau poti ajunge daca urmezi apoi o facultate cu profil sportiv antrenor de tenis, ceea ce iar nu e atat de rau( acum nu te gandi ca o s-o antrenezi pe Halep, antrenezi cel mai probabil grupe de copii, poti ajunge eventual sa faci sparring cu vreun jucator/oare bun/a, cam astea)

2 răspunsuri:
| d3javw a răspuns:

Poti sa te apuci si la 25, daca o sa-ti placa si inveti repede poate faci si performanta

| draand28 a răspuns:

Poti sa te apuci de acest sport aproape la orice varsta. Problema in cazul tau este faptul ca ai 55kg si 1.77 (la 14 ani), mai pune cateva kilograme pe tine, si nu prin grasime, ci prin muschi, ca mingea de tenis de camp nu se arunca singura...