| anonim_4396 a întrebat:

Eu am facut 1 an juma de fotbal. Acum domnu de sport face echipe de fotbal de sala, stiu ca este foarte diferit dar as vrea sa stiu la cel de sala pe ce se pune mai mult accent? Bineinteles ca pe toate dar m-ai mult? Joc in viteza, pase, dribling?

Răspuns Câştigător
| CristiSeeker a răspuns:

Fotbalul in sala nu necesita un efort asa mare precum cel conventional. Nici jocul de pase nu este asa de important. Toate astea se datoreaza marimii reduse a suprafetei de joc.
In principiu, viteza si dribling-ul ar fi niste calitati importante. Per total orice calitate individuala este buna in fotbalul de sala, unde echipa este importanta pe plan defensiv, dar individul pe plan ofensiv, din cate am observat. Spor la treaba!