| AlinPeFelie a întrebat:

Exercitiile cu propria greutate,sunt bune? big grin De exemplu traciuni la bara pentru biceps, spate. Flotari..toate tipurile de flotarihappy Ma ajuta cu ceva? ..sau fac degeaba? laughing Multam'

Răspuns Câştigător
| FuriousMadalin96 a răspuns:

Salut,sunt foarte bune aceste exercitii dar nu le poti face la infinit, trebuie sa maresti greutatea, in cateva luni o sa vezi ceva schimbari+o forta mai mare, spor!

4 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Da ajuta bineinteles, e bine ca inainte de acestea sa faci o scurta incalzire pentru ca soliciti mult muschii

| Pufoshenia a răspuns:

Buna.Nu le faci degeaba sunt bune.

| xCrazyWolf a răspuns:

Te ajuta, dar foarte ptuin. No sa pui muschi doar cu astea. Inafara de tractiuni pentru spate care sunt foarte bune, ti le recomand (priza larga -> intra foarte putin biceps, priza scurta-> intra mai mult biceps). Ia-ti 2 gantere, sau du-te la sala. exercitii gasesti o grama pe http://www.fitness-nutritie.ro/.

| nesuferit a răspuns (pentru xCrazyWolf):

De fapt sunt foarte bune, ideea este ca in timp scade eficienta lor, daca nu folosesti greutate suplimentare.
Ca sfat poti sa incepi linistit in primele luni o sa se vada schimbari