| Dana2103 a întrebat:

Exercitiile pentru fese ca genoflexiunile maresc si muschii pe lateralul lor? Adica soldurile?

7 răspunsuri:
| HadesSs a răspuns:

În antrenamentele de forță, genuflexiunile reprezintă un tip de exercițiu care au ca scop principal antrenarea mușchilor coapselor, șoldurilor și feselor, ai cvadricepsului, ai popliteului, precum și întărirea oaselor, ligamentelor și a tendoanelor din partea inferioară a corpului

| Dana2103 explică (pentru HadesSs):

Nu vreau sa se intareasca oasele gambelor de ex, doar sa se mareasca putin muschiul gambelor

| HadesSs a răspuns (pentru Dana2103):

Genuflexiunile nu sunt pentru gambe...pentru gambe exista alte exercitii...

| Dana2103 explică (pentru HadesSs):

Adica? Ce exercitii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Latimea soldurilor e in principal din schelet. Daca tu ai fese pe solduri, super happy

| Dana2103 explică (pentru anonim_4396):

Eu ma refer la muschii feselor dar si ai soldului, pe care ii avem si noi femeile. Si noi avem muschi, deci ii putem mari.
Dar da, in mare e de la schelet iar pe mine nu ma avantajeaza. Noroc ca am sani.