| Dana2103 a întrebat:

Credeti ca pot mari soldurile cu exercitii? Sau nu se maresc muschii pe lateral?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ai genetic care sa pună strat adipos pe zona aia, ghinion. Trebuie sa muncesti.
Nu e recomandat să îți mărești masa musculara într-o singură zona, ci toți mușchii piciorului (in special fesierii/cravdricepsii și bicepșii femurali) pentru că dal un aspect 3D. Chiar daca nu ai avea așa late soldurile tot poate sa ții se vadă fesierii daca stai relaxata.(nimic nu e mai nașpa estetic sa ai deficiente musculare) unul sa fie mai dezvoltat decât alții.
Ce-a mai proasta metoda e sa faci ridicări laterale de picioare.

Că sa ai soldurile ovale, sa fi THICK cum se zice, îți trebuie grăsime corporală ceva mai multa și masa musculara pe cvadricepsi/fesieri.

Cele mai bune exerciții sunt, Belt squat, rau ca majoritatea sălilor nu au așa ceva, un exercițiu ce îți scoate spatele și e super safe, fără să-ți pună presiune pe coloana, front squats, si indreptari (convenționale, sumo, romanesti etc ) dupa preferință, extensii ale spatelui la aparat, good mornings si fandari.

| Dana2103 explică (pentru anonim_4396):

Raspunsul pe care il asteptam. Mersi

6 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Te îngrași, ti se măresc șoldurile, slăbești, grăsimea are șanse de 90% să rămânahee hee

| Alive99 a răspuns:

laughing))))) se maresc, ca sa ai solduri trebuie lucrat bazinul si intercostalii laughing)

| Dana2103 explică (pentru Alive99):

Pai ce treaba au intercostalii?

| Alive99 a răspuns (pentru Dana2103):

Loooolll..pai altfel cum ar prinde soldurile alea forma frumoasa?
Tu vrei sa devii stil para squ vrei sa ai solduri de femeie? Doamne..auzi "Ce treaba au"..pai gandeste-te ca ai avea ditamai fundul, ditamai soldul si pieptul, ai arata ca un dulap.

| Raimondo99 a răspuns:

Nu.