| Andreea0612 a întrebat:

Exista exercitii cardio care intr-un fel ajuta si la formarea masei musculare a picioarelor (gambe,coapse si fese)?
De exemplu. daca urc scari, sar coarda sau ma ridic cu picioarele pe scaun si cobor (ca aici: http://www.youtube.com/watch?v=SYkgAeoSlZw) timp de vreo 20min/de 3 ori pe saptamana. Oare o sa pun sau o sa pierd masa musculara la picioare?

5 răspunsuri:
| WR104 a răspuns:

Cu tipul asta de exercitii o sa iti tonifiezi musculatura si in acelasi timp o dai joc stratul de grasime.
Succes!

| LegionarulRoman a răspuns:

Sprinturile,sprinturile pe deal, fandari, urcari pe scari cu pas mare si pas alert. Uita de cardio, asta daca nu vrei sa pierzi din masa si sa arati complet detonifiata.

| LegionarulRoman a răspuns:

Apropo,pentru fese sexy descarci gratuit de aici:http://femeiafit.ro/......erme/.Spor la treaba! :)

| xCrazyWolf a răspuns:

Pentru picioare recomand saritul corzii. Este foarte foarte bun, eu am avut o febra la picioare... poti insa si alerga ( insa nu este asa bun ca saritul corzii).

| xstrstsarstasrsr a răspuns:

Orice exercitiu este de ajutor.Continua cu exercitiile pe care le practici, sunt foarte bune o sa te ajute!