| Alexgkgkgk a întrebat:

Exista pe acest site vreun sportiv care joacă fotbal pe postul de Portar?
Ca am si eu nevoie de o serie de antrenamente/sfaturi pentru îmbunătățirea plonjonului cât mai înalt!

Dau funda

Răspuns Câştigător
| 1234Nichita1234 a răspuns:

Salut, eu am facut fotbal, eram portar. Cateva antrenamente pe care le facem erau: la corner- o persoana bate cornerul in careu, tu trebuie sa iesi din poarta si sa sari cu pumnii in minge cand ajunge in careu. Cred ca stii despre ce vorbesc. 2. doar incalzeste-te bine, fa exercitii de flexibilitate si stai la aparare. Mie de exemplu imi dadeau sut la poarta toata echipa la rand din mai multe pozitii. Asa ne antrenam toti. Inca unul, fa un circuit de conuri in fata portii, alearga printre ele cu fata inspre teren(adica alergi printre ele uitandu-te in fata, iar ele sunt paralele de poarta), iar cand ajungi intr-o parte a portii, cineva da un sut in poarta, ideea e sa plonjezi de la bara spre minge. A da, si sa nu-ti fie frica sa plonjezi! Sari cu tot ce ai, n-are ce sa se intample, esti pe iarba. Sper ca te-am ajutat.

1 răspuns:
| Alexgkgkgk explică (pentru 1234Nichita1234):

Mulțumesc!