| Adbbmsh a întrebat:

Hey! Vreau sa va cer un sfat. Imi doresc sa fiu Goalkeeper (portar la fotbal) dar vreau sa si stiu sa joc pe teren, ce sfaturi sa imi imbunatatesc calitatiile credeti ca m-ar putea ajuta? Nici la
antrenamente nu prea pot sa ma duc caci singurul club sportiv e foarte departe de mine si nu pot sa fac naveta in fiecare zi. Macar sa stiu ce pot face acasa ca sa pot,, Creste "? Astept raspuns. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| AlinDark14 a răspuns:

Salut.Eu joc fotbal de cand ma stiu am performate bune, toti ma intreaba cum am invatat sa joc.In primul rand trebuie sa incepi cu inceputul, adica iei mingea si incepi cu controlul mingi printre jaloane daca nai jaloane confectionezi, 2 in vata sa pui stop pe minge piept, genunch, laba piciorului si asa mai departe, 3 incet incet incerci sa faci duble faci cate 10 reprize de 15 duble. Dupa toate aste incep sa exerzezi sutul si centrarile si pasele moderate. Odata ce ai invatat toate astea poti incepe cu freestyle, stiu poate ca ti se pare greu sau nu sti ce e in fotbal dar incet cu incet inveti, freestyle-ul te ajuta foarte mult in cazul in care in fata ta sunt 2 sau 3 adversari si nai unde sa dai pase, eu o sa iti dau un link cu freestyle tutorial.http://www.youtube.com/watch?v=J1aHDEBLgP0&feature=related Sunt vreo 20 de episoade dai pe utliztor sus si le gasesti acolo. Sper ca team ajutat.Bafta

5 răspunsuri:
| Adbbmsh explică:

Alte raspunsuri...(nu i-am cerut sfat astuia...)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai trebuie sa ai reflexe, adica nu oricine poate sa fie portar, si priza la minge e importanta, cred ca ai putea exersa asta, adica sa prinzi ceva in mana...

| XtremePWN a răspuns:

Invata sa scrii corect in limba romana, draga "goalkeeper".

| Dement_Copil_1998 a răspuns (pentru XtremePWN):

Goalkeeper nu cred ca e in romana..si nu-s sigur ca se scrie asa.

| Dement_Copil_1998 a răspuns:

Joaca mlt cu cei care ti se pare ca nu ii poti face...fai multe duble incearca scheme de pe net. si o sa vezi rezultate