| Caprio a întrebat:

Exista vreo sansa sa scap de grasimea de pe abdomen? Nu e excesiva dar, e la solduri si la buric exact in zonele esentiale.

In timpul asta m-am apucat de sala si vreau sa stiu daca iau creatina, carnitina si proteine, vor avea vreun efect?

Proteina mai intai, creatina dupa iar la sfarsit carnitina pentru definire. Pot incerca? Sunt toxice? E adevarat ca daca iau creatina imi vad cadea muschiul daca nu fac sala?

9 răspunsuri:
| Caprio explică (pentru RAY):

Daca era vorba sa dau un search pe google o facem si singur mersi.
Vreau pareri din partea cuiva

| RAY a răspuns (pentru Caprio):

Acolo sunt studii stiintifice nu simple pareri. in fine ca fapt divers grasimea abdominala pleaca ultima si e mereu pe primul loc unde se depune grasimea la barbati, renunta la carbo, manca multa carne ca zaharul mareste insulina si te ingrasi, fa sport asa intens gen 400 de genoflexiuni zilnic intro serie nu glumesc rapid asa e ca 2 ore de maraton, totul e sa faci intens la maxim, 4 minute de fuga la maxim e ca o ora de fuga, intensitatea face ca grasimea sa se arda de pe burtica rapid

| Caprio explică (pentru RAY):

Apreciez.
Iar la a 2-a intrebare ce zici?

| RAY a răspuns (pentru Caprio):

Nu s-a dovedit stiintific ca organismul ar avea nevoie de suplimente de vreun fel, toate exprimentele pe subiecti umani nu au ajuns la nici o concluzie, nu s-a dovedit ca a ajutat cu adevarat perfomentele celor care au practicat cultirismul, mai ciudat e ca prin hipnoza s-au obtinut rezultate mai bune inclusiv ca sportul cum, de ce? e o enigma a stiintei, stii ca daca esti intro stare de panica puterea ta creste de 3 ori? se pare ca mintea face minuni, parerea mea e ca organismul nu are nevoie de suplimente de nici un fel decat din alimentatie si asa mai putin de 5% din ce mananci se duce la refacerea muschilor, muschiul e apa cam 75%, totul e sa lucrezi intens nu 8, 12 si mai mult stiu eu cand faceam 8, 12 nu faceam multe flotari cand am trecut de atat am putut face mai mult desi la maxim

| Cosmin86 a răspuns:

"E adevarat ca daca iau creatina imi vad cadea muschiul daca nu fac sala?", trebuie sa fi REDUS MINTAL sa crezi asa ceva.

| Anonimuserr a răspuns:

Da există multe modalități de a scăpa.
Te duci la sală faci exerciții cu un instructor.
ALergi prin parc jogging.
Cumperi aparat din acelea care îți topește grăsimea de pe abdomen.
La a doua întrebare nu ști usincer ce să-ți răspund.
Nu sunt toxice, proteina, creatingă.

| aADI a răspuns:

Faci cardio frate happy dupa fiecare antrenament. Poti incerca la bicicleta, sau a face abdomene (cel mai indicat ar fi acel exercitiu unde simti ca te arde abdomenul. Sunt peste 20 de variante de exercitii pentru abdomen incearcale si vei observa.Succes happy

| RAY a răspuns (pentru aADI):

Abdomenele nu ard nimic poate coloana, pentru a arde grasimea ai nevoie de grade si de intensitate maxima constanta si asa nu slabesti unde vrei tu si unde vrea organismul tau