| vάĝàвøήτ a întrebat:

Fac flotari in fiecare zi . . Credeti ca ajuta la ceva ? ( muschii , piept , etc ) Scuzati categoria ;o3 . Funda

Răspuns Câştigător
| Pumma09 a răspuns:

Da, te ajuta sa te dezvolti cat de cat... ajuta putin la biceps, putin la triceps, putin la piept. Ar fi bine sa combini flotarile, cu exercitii bazate doar pe piept, biceps sau triceps, astfel vei reusii sa te dezvolti ceva mai repede si mai uniform happy

Funda? happy

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La Dragoste si sex nu este nevoie sa faci flotari.

| MyhayB a răspuns:

Flotarile sunt poate cele mai bune exercitii pe care le poti face pentru partea superioara a corpului, solicita tricepsul, pieptul umerii si muschii spatelui. Sfatul meu este sa renunti a mai face zilnic ci o data la 3 zile. Muschiul are nevoie de refacere si in ciuda parerilor unora, muschiul creste in perioada de repaus, nu in timpul exercitiului. Exercitiul ofera impulsul necesar cresterii si da acea pompare de moment.
Sfatul meu este ca in zilele libere sa faci exercitii pentru alte grupe musculare, abdomen, flotari la paralele(pentru triceps) pe marginea patului sau intre scaune, genoflexiuni si ridicari de gambe, etc.