| ItIsAlright a întrebat:

Fac handbal de 4 ani si sunt extrema stanga. Profesoara noua ma pune numai pe dreapta si eu nu pot arunca cu stanga. Cum imi pot forma si bratul stang in asa fel incat sa am multa putere in el la fel ca si cel drept? Vreo modalitate eficienta? Nu sala ca inca sunt in crestere, am 13.

4 răspunsuri:
| Public22 a răspuns:

Lucreaza acasa mai mult cu mana stanga

| anonimus25 a răspuns:

Poate ar trebui sa te axezi mai mult pe mana stanga daca tu esti dreptaci incearca sa faci lucrurile pe care obisnuiai sa le faci cu dreapta, fa-le cu stanga

| Vlad_Chifor_2000 a răspuns:

Ai putea sa faci putin sport sa-ti antrenezi muschii nu neaparat la sala mai arunci si tu cu mana stanga pana ti-o antrenezi sau ridici ceva stiu eu sau o alta optiune sa-i spui profesoarei sa te mute inapoi pe extrema stanga.

| George_Daniel_1995 a răspuns:

Ai putea sa mergi si sa vorbesti cu profesoara sa te puna inapoi extrema stanga.Dar nu cred ca e asa de "incompetenta" sa te puna sa joci in cealalta extema, probabil are multa incredere in tine si a vazut un potential urias si incerca sa il scoata la iveala. Vrea ce ai tu mai bun...Succesc ..Si eu am jucat handball extrema dreapta.big grin