| Bilii a întrebat:

Fac push pull legs. 6x pe saptamana. PPLPPLR. E ok daca mai bag o zi de odihna? Sa fac Push pull legs push rest pull rest si tot asa?

3 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Si eu folosesc acelasi split, aleg duminica, ca singura zi de odihna deoarece sunt acasa si las organismul sa se recupereze complet, daca aleg ziua de rest in cursul saptamani am si munca si nu stiu cata de benefic e, daca simti ca e prea mult mai introdu o zi de odihna, daca nu, nu, eu mi-am facut o regula sa am 2 zile de odihna in loc de una pe saptamana cand chiar ma simt foarte obosit, dar asta foarte foarte rar, daca de exemplu ai facut hipertrofie in prima zi din saptamana pe push, la a 2 a sesiune de push din aceeasi saptamana o poti lasa mai moale daca nu te simti recuperat complet.

| SkandallKamataru a răspuns:

Daca te antrenezi cum trebuie, poti sa faci si asta fara probleme, asta sa fie cea mai mica grija a ta.

| Tputpu35 a răspuns:

Iti indic sa faci sport si pauze incat sa te simti odihnit si cu vlagă