| VladCosmin007 a întrebat:

Fac sala si iau suplimente. Am voie sa beau alcool, mai exact un cidru de mere, odata la o luna sa zicem? Dauneaza muschilor si procesului de recuperare?

3 răspunsuri:
| MrkiddyKid1 a răspuns:

Bodybuilding-ul si alcoolul nu se "amesteca".
Bauturile alcoolice sunt practic calorii goale, nu au nutrienti dar au o valoare calorica de 7 calorii per gram, multe studii arata si ca alcoolul scade sinteza proteica cu pana la 20%. Deci in alte cuvinte alcoolul este destul de rau pentru muschi, dar un cidru de mere o data pe luna nu cred ca strica.

| Aimwork a răspuns:

Cu siguranta nu vei avea probleme o data pe luna!
Foloseste-ti logica si nu vei avea probleme! Asta se aplica si la mancare ..nu zice nimeni sa nu mananci o pizza in week-end.dar numai una!

| Superior a răspuns (pentru Aimwork):

Cineva care gandeste, BRAVO!