| FaraIdeiDeNume a întrebat:

Funda! La multi ani! Cine ma poate ajuta cu un program de exercitii fizice de facut in casa in vreo jumatate de ora - o ora care sa ma ajute sa slabesc cat mai rapid? Va rog frumos happy!

6 răspunsuri:
| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Sari coarda, alearga. Cand vine vorba de slabit, ideea este ca trebuie sa arzi mai multe calorii decat consumi, deci cand te apuci de slabit primul lucru unde trebuie s a lucrezi este alimentatia

| FaraIdeiDeNume explică (pentru PreaDulcePreaFin):

De alimentatie m-am ocupat, dar problema mea este ca am probleme la coloana si mi se recomandat sa nu sar coarda si sa alerg pentru ca voi avea probleme mai tarziu

| Sorinacio a răspuns:

Scrie pe YouTube Mike Chang si vei gasi o serie de exercitii pentru slabit, dar pot fi putin cam intense si dure.

| RiRikk a răspuns:

Nu stiu daca sportul este singurul lucru care te poate ajuta in cazul in care s-au adunat mai multe Kilograme. Poti de exemplu sa devii vegetariana! In legatura cu sportul si exercitiile fizice poti sa improvizezi si sa inventezi chiar tu cateva. Poti sa alergi prin parc cand ai timp iar daca inca mai esti la scoala iti recomand sa nu chiulesti de la orele de sport si daca stai aproape de scoala/serviciu poti sa te trezesti mai devreme si sa mergi pe jos. Sper ca te-am ajutat si bafta!