| Larisaaaaaaaa133 a întrebat:

~|Fundita`|~Hei TPU:* in vara asta vreau sa am un corp perfect, am niste sunculite de care vreau sa scap, nu mananc dulciuri cam de vreo 2 saptamani.
Vreau sa stiu cum cat si ce pot manaca ca sa pot slabi?[vreau sa stiu si alimentele de care trebuie sa ma feresc!]. Fundaa` restul vot:X

4 răspunsuri:
| 9gag a răspuns:

Practic trebuie sa te feresti de orice inseamna prajit si de zahar. De asemenea un exercitiu total de abdomen te-ar putea ajuta. Poti cauta pe net cum se fac corect abdomenele deoarece multa lume tinde sa le faca ridicandu-se de la pamant pana ajung in pozitia Sezut ceea ce nu e corect. Daca stii putina engleza ai putea cauta pe youtube Correct crunches si vei vedea exemple suficiente. Succes si spor.

| BlueR a răspuns:

Mai ia o fata cu tine si mergeti la sala 1-2 luni, ajuta mult.
De mancat. mananca mai sanatos, salate, fructe, astea nu ingrasa.
Succes! big grin

| Dizz a răspuns:

6 mese pe zi din 2 in 2 ore
urmatoarele alimente
iaurt 0, 1% 500g pe zi
500 g piept de pui fript sau cod fript, uneori 10 albusuri de ou.multe legume(rosii,castraveti mazare verde, fasole verde, varza), cereale integrale, graham 100g pe zi de 2-3ori pe saptamana. Iar la asta poti adauga si putin sport big grin. Iar... Cat despre de ce alimente trebuie sa te feresti : Alimentele care contin putine fibre si mult zahar, sare si grasimi partial hidrogenate. Sper ca te-am ajutat >big grin

| iefsul a răspuns:

Fitnessul este cel mai indicat si mu manca gras in rest bafta