| gingergirl1 a întrebat:

Genoflexiunile ajuta la slabit sau intaresc musculatura?

13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și una și alta dacă știi să și mănânci.
Pa, pa.

| Nickname1890 a răspuns:

Intaresc musculatura picioarelor, nu te ajuta la slabit, nu te mai lua dupa ce au zis cei din inaintea mea, ca nu stiu ce vorbesc. Genoflexiunile, abomenele, flotarile si tot restul exercitiilor de forta nu fac decat sa intareasca musculatura.

Pentru slabit ai nevoie de efort usor dar sustinut pe perioade lungi de timp 30min-1h. De exemplu alergare, bicicleta, role etc.

| dragos38 a răspuns:

Vrei sa ai picioare musculoase?

| Diavolcata a răspuns:

Amandoua, dar foarte importat masa zilnica.

| thewomaninwhite a răspuns:

Ambele variante

| AndaDaniela a răspuns:

Amadoua,insa iti trebuie o dieta+sport(in mod egal)=Slabit garantat!

| FuriousMadalin96 a răspuns:

Sunt folosite pentru intarire,crestere in masa musculara, cand faci genuflexiuni arzi calorii, dar nesemnificativ, deci daca vrei sa slabesti nu te baza pe genuflexiuni, dar sunt bine venite!

| MariusSB a răspuns:

Prin genuflexiuni slabesti si se intareste musculatura picioarelor!

| Mable009 a răspuns:

Da ajuta la fel ca si abdomenele flotarile
Daca mai vrei sa faci exercitii
Sari cu ambii genunchi la piept de 10 ori la piept
Ca sa slabesti mananca regulat
Fa multa gimnastica dimineata si seara
happy toate cele bune. happy

| Ancutza12 a răspuns:

Amandoua variantele. happy

| Sindiiii a răspuns:

Intaresc mulculatura, cred...

| Trakker a răspuns:

Eu zic musculatura dar daca nu te convingi, intreaba doctorul

| veriss a răspuns:

In general exercitiile fizice te ajuta sa iti intaresti musculatura. Cele gen aerobic te ajuta la slabit prin faptul ca transpiri si astfel elimini lichidele. Deci daca vrei sa slabesti iti recomand sa ti si putin regim dar nu drastic, macar sa renunti la paine si mesele dupa ora 6.