| AndreeaElenna a întrebat:

Hei, cam ce exercitii fizice as putea face la 1.70 si vreo 50 de kg pentru abdomen, fese si altele?

6 răspunsuri:
| miTzuliK93 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=p1DuYw8dxZs
http://www.eva.ro/......33311.html

Si ca sa-ti dau si ceva mai rapid, din ce-mi mai aduc aminte:

Incrucisari
Genoflexiuni cu picioarele departate
Genoflexiuni cu intinderi
Fandari
Indoirea picioarelor chiar...

In caz ca nu stii cum se executa, scrii frumos exercitiul respectiv pe google si cauti un video sau accesezi rubrica "imagini". Mult succes! :P

| LarissaMouse a răspuns:

Buna!
Eu zic ca nu ai nevoie de niciun fel de exercitiu pentru ca esti foarte slaba pentru inaltimea pe care o ai, insa poti sa iti formezi o musculatura.
Cele mai bune exercitii sunt cele de pe youtube, care dau 100% roade.Eu le-am incercat, in special pe cele pentru abdomene, si dupa cateva zile se vedeau rezultate.Mi-au aparut patratele laughing
Tu doar trebuie sa scrii pe youtube "8 min abs". Acestea sunt pentru abdomene. 8 min legs-pentru picioare, si o sa mai gasesti.
SucceS!

| Gusuleac2001 a răspuns:

Fese:
Ridicari ale piciorului.
Ridicari ale bazinului.

Abdomen:
Forfechari (cu picioarele).
Rasuciri cu greutatea, pe podea.

| OviCristian a răspuns:

Pai depinde tu vrei sa iti faci patratele?

| AndreeaElenna explică (pentru OviCristian):

Orice exercitiu care ma ajuta sa nu mai par o scandura.

| Goldenboy97 a răspuns (pentru AndreeaElenna):

Mancatul draga mea, asta este exercitiul care o sa te faca sa nu mai pari o scandura.