| MaiplatadecatDorna a întrebat:

Hei..cum as putea sa dau burta jos? Adica vreau sa slăbesc dar nu foarte mult, deci arat destul de ok dar am putina burtă și fundul destul de mare. Vreau sa precizez ca sunt băiat am 16 ani 1, 80 si 83 de kilograme.
Și de o săptămână m-am apucat de alergat si de putina cura de slăbire.
Deci cum as putea sa dau burta jos, mai pe scurt sa slăbesc vreo 5-8 kilograme?

Răspuns Câştigător
| weloveit a răspuns:

Buna! Iti recomand 15 min pe zi sa te plimbi, "alert" prin parc, sa ai pasul mare si repejor, apoi 15 min sa alergi cat poti tu ca viteza, nu foarte tare. Seara inainte de culcare nu consuma alimente bogate in grasimi, fara sucuri sau dulciuri, prajeli etc. Inainte de culcare cu 30 min, fa un set de 15 genoflexuuni, 15 abdomene si 15 fandari. Ia o pauza de 3 min si m ai fa o data. Cu timpul maresti exercituulr 16 geno, 16 fandari..etc. Ca dieta iti recomand sa reduci painea, sucurile, dulciuri le, prajelile. Pana ii dai un soc organismului. Bea 2 l de apa minim si peste ceva timp se vor vedea rezultatele! Mult succes!

1 răspuns:
| aXy99 a răspuns:

Deficit caloric. Mananci mai putine kcal decat ai nevoie pentru a te mentine. Sunt atatea calculatoare online. Calculeaza-ti kcal si fa miscare.